Rüyada Ahid Yeri Görmek

Nablusi Rüya Tabirleri: Bir kimse alışık olduğu ahit yerinde bir ahit yaptığını görse, geçmiş zevk ve hataları hatırlatacak üzüntü ve sıkıntılara delâlet eder. Bazen de ahit yeri  «menazil» kelimesi inecek acı bir azaba ve «kafr» kelimesi de fakirliğe delâlet ettiği gibi acı bir ahde delâlet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen ahit yerleri bazen de uyanıkken yapılacak vaatlere delâlet eder.

Ahid Yeri kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Ahid Yeri görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Ahid Yeri Görmek